זבל הפרות, אחד הנושאים שהוקדשו להם בשנים האחרונות זמן, מחשבה והרבה כסף כדי למצוא לו פתרונות. פתרונות אקולוגיים, פתרונות כלכליים, ופתרונות פרקטיים שיקלו על חיינו כרפתנים.

ברפת הרדוף, שהוקמה מראשיתה כרפת אורגנית, ראינו ברפת את המרכז של הפעילות החקלאית ואת הפרה כלב שלו, והתיחסנו אל הזבל כמתנה יקרה המאפשרת לחקלאות להתקיים בצורה טובה ונכונה. מתוך כך חיפשנו בשנים האחרונות את הדרך הנכונה לטפל במתנה יקרה זו. עברנו דרך ארוכה של מחשבות ונסיונות לשיפור העבודה עם הזבל והקומפוסט.

היום, בודאי עוד לא בסיום של הדרך הזו, מצאנו שיטת עבודה שעונה על חלק גדול מהבעיות איתן התמודדנו. לא אתאר את שלבי הדרך כולה, אלא, את השיטה עצמה בה אנו עובדים היום, שלדעתי יכולה בקלות רבה להיות מיושמת ברפת ללא השקעות כספיות ולהפך, לחסוך בהוצאות השוטפות.

לאחר שבנינו במשך הזמן מרבץ עמוק ויבש בכל הרפת, בעומק של לפחות שלושים סנטימטר התחלנו במהלך כל יום לפזר עם השופל את כל הזבל הנוזלי מהמדרכים ומחצר ההמתנה על המרבץ. לאחר הפזור אנו מקלטרים. כמה שיותר עמוק יותר טוב.

הקלטור לעומק משתף כמות זבל גדולה ביבוש הזבל הרטוב. חשיבות גדולה לקלטור היומיומי כדי שתהליכי התפרקות הזבל יהיו אירוביים ולא אנאירוביים ובכך למנוע מחידקים בעיתיים להתפתח.

גם בחורף אנו מקלטרים קבוע פעם או פעמים ביום, כל קלטור עוזר ליבוש המרבץ. בקיץ אפשר לשנע זבל רטוב למקומות יבשים בסככה ולהזיז במקומו זבל יבש ממקומות יבשים.

בסוף כל יום מרבץ הפרות מקולטר ואין זבל נוזלי במעצרות בכל הרפת.

הזבל הנוזלי מעורבב עם זבל המרבץ על ידי הקלטור הופך את מרבץ הפרה למשטח קומפוסט כשנצטרך קומפוסט לשדה נוציא מהסככות לשדה אותו נרצה לטייב.

את זבל חצרות הקיץ נכניס לפני הגשמים לסככה למשך החורף. אין כל הוצאת זבלים טריים מהרפת במשך כל חודשי השנה.

לדעתי לאחר יותר משנה שאנחנו עובדים בשיטה המתוארת הבנו שסככת הרפת היא גם אתר עיבוד הזבל ולכן הפרות רובצות על קומפוסט רך יבש ונעים. גודל הסככה צריך להיות מספיק גדול בכדי שיוכל להכיל את כל ההפרשות של הפרות ולהשאר יבש, מנסיוני לא יותר גדול מההמלצות המקובלות בענף.

לסיכום :הזבל שהפרה נותנת לנו הוא משאב יקר ערך. פעם אחת לרפת כמצע יבש ונעים לפרות, ופעם שניה לשדה כדשן משובח.

בנוסף, אנו יוצאים נשכרים גם מהחיסכון הגדול בכמות ההובלות של חומרי יבוש, והחסכון בהובלות זבל מהרפתות לאתרי הקומפוסט, שמשמעותם ניהול אקולוגי יותר של ענף הרפת.

טליה

אחת החוויות היותר מהנות בימי שבת עם הילדים. חשיפה לגידול אורגני. סיור ברפת הכוללת האכלת הפרות, סיור בלול , ובגן הירק.... אוספים את הביצים מהלול האורגני, את הירקות מהשדה האורגני....והולכים למיטבח להכין חביתות, סלט ירקות גדול, ופיתות בטאבון בואו והמליצו

רון

היה תענוג לסייר ברפת, בלול ובגן הירק בהרדוף. ארנון הדריך באהבה וסבלנות. גם הילדים הקטנטנים נהנו. מומלץ ביותר!

לירן, ליאת ועידו

רצינו להודות לארנון על יום שבת נפלא בחווה! התחלנו בתה צמחים וחטיפי אנרגיה, המשכנו בסיור במתקני החליבה, הכנת תערובת לפרות, האכלת הפרות והעגלים, האכלת התרנגולות ואיסוף ביצים, ובסוף הכנת ארוחת בוקר מירקות שקטפנו בגינת הירק והביצים הטריות שאספנו מהלול. הסיור היה חוויתי, לימודי, טעים, וכייף אמיתי. הילדים השתתפו ונהנו מאוד (וגם אנחנו!). מומלץ בחום, ולבטח נחזור שוב!

מיטל שלם

הגענו בעקבות המלצה של חברים בחג הפסח והיה פשוט נהדר. הגענו מהמרכז עם הילדים וכל כך נהנו. החלק השני של הסיור בגינה האורגנית בשילוב ארוחה קלה מכל הירקות שקטפנו בגינה מאוד מומלץ. 3 שעות של ניתוק מוחלט מהמרכז לנופים מדהימים ושקט. תודה מיוחדת לארנון ולנעמה

לואי סלמאן

השנה התחברו חג הפסח והפסחא באותו המועד לכן החלטתי לצאת לטיול ולבחור פעילות מבין מגוון הפעיליות המוצעות ברחבי הארץ, הבחירה בסיור ברפת ובשדה של קיבוץ הרדוף הייתה מוצלחת ביותר, ארנון קיבל אותנו ביחד עם יתר המטיילים בחיוך ובצ'אי בלד (תה צמחים טעים ביותר) אחרי שעה וחצי של סיור ברפת עם מגוון פעיליות למבוגרים ולקטנים המשכנו לעוד שעה וחצי של סיור בשדה שכלל הסברים על החקלאות האורגנית והסתיים בקטיף ירקות והכנת ארוחה אורגנית למהדרין. זו הייתה חוויה מדהימה שלא נשכח תודה רבה

דודו

היינו בחוה"מ סוכות. זכינו לפגוש אנשים, שמעטים כמוהם ישנם בארץ. מעתירים חום ורצון ללמד, סבלניים ובעלי המון ידע. הילים החל מגיל ארבע ועד 14, כולל המבוגרים נהנו עד אין קץ. היה לנו ממש נפלא, מתכננים לשוב באביב. תודה רבה

ניר כספי

באנו שלוש משפחות, ארנון המדריך קיבל אותנו בחום וגישה מאוד טובה לילדים בכל הגילאים והפעיל אותם למשך של כשעתיים גם אנו המבוגרים לא השתעממנו ולמדנו הרבה על החקלאות האורגנית. הילדים מאוד התרגשו ולא הפסיקו לדבר על הפעילות כל הדרך הביתה וגם למחרת בגן. טעמנו, למדנו ונהננו. תודה מכל הלב.