הרדוף חוויה אורגנית בחווה
   052-725-00-00
 
 
הרשמה לדיוור אלקטרוני
 
 
 
שלח
 
בחירה במזון אורגני
מאת חן עתיד, חוקר בתחום החקלאות האורגנית, קיבוץ הרדוף.
מתוך עיתון לקוחות של השוק האורגני בהרדוף מספר 1, אפריל 2005.
"הבחירה להאכיל את תינוקך במזון אורגני יכולה להיות הדרך הפשוטה ביותר לתת לו את ההתחלה הטובה ביותר לחיים"
ד"ר ויויין הוורד, אוניברסיטת ליברפול, אנגליה.
ישנן מספר סיבות מדוע כה חיוני לתת מזון אורגני דווקא לתינוקות וילדים קטנים.
להלן כמה מהן:
החוקים והתקנות הקיימות לגבי שאריות של חומרי הדברה במזון מבוססות על רמות "מקובלות" של צריכה למבוגר. תינוקות וילדים קטנים , מהווים קבוצת סיכון עם רגישות גבוהה במיוחד לרעלים עקב חוסר בשלותן של המערכות בגופם.
בשנת 1993 מחקר של האקדמיה הלאומית למדעים של ארה"ב שהוזמן ע"י הקונגרס האמריקאי, העלה את החשש שהתקן האמריקאי לרמות שאריות חומרי הדברה במזון לא תופס לגבי ילדים. מחקרים חדשים שפורסמו ע"י אגודות צרכנים וקבוצות של איכות הסביבה הראו שרמת החשיפה של ילדים לחומרי הדברה במזון מאוד גבוהה, גם במזונות מאושרים לפי התקן.

הילדים מפתחים איברים שאמורים להחזיק לכל החיים!
גופם הקטן, הגדילה המהירה ומגוון המזונות המצומצם שהילד אוכל (המזון הניתן לילדים מוגבל לסוגים בודדים של מזונות לא מעובדים כמו: תפוחים,תפו"א,גזר וכו'), כל אלה הופכים את ילדינו למאוד פגיעים ורגישים לאיכות המזון שהם מקבלים .

מערכת העיכול של התינוק יותר יעילה מזאת של מבוגר בהטמעת מזון, דבר המאפשר לגוף להשתמש בחומרי המזון מהר יותר אך גם הופך את גופו לרגיש יותר לרעלים. כליות התינוק לא מפותחות עדיין ולא מספיק מיומנות בסילוק חומרים מזיקים מהדם, מכאן שחומרים רעילים אלו נשארים במחזור הדם זמן ממושך יותר מאשר בדמו של אדם מבוגר.

אף אחד עדיין לא יודע מה הן ההשפעות שיש למזון מהונדס גנטית על בריאותם של אלו הצורכים אותו. הדרך הטובה והבטוחה ביותר להימנע ממזון מהונדס היא ע"י צריכת מזון אורגני. מזון אורגני מיוצר ללא מרכיבים מהונדסים גנטית.
מקורות מידע נוספים :
Why organic food is safer for children?
http://www.pan-uk.org/press/orgchild.htm
Is Organic Food Really Better for Kids?http://www.drgreene.com/21_869.html
New Study Links Eating Organic to Lowered Pesticide Levels in Children's Bodies http://www.organicconsumers.org/Organic/120702_organic.cfm
 
 
אודות    •    חקלאות ותזונה אורגנית    •    תמונות מחוות הרדוף    •    שאלות ותשובות    •    המלצות    •    צור קשר