שאלות ותשובות

נכון לעכשיו, ניתן לקנות דרך האתר רק סל מצומצם של מוצרים.
אנו מקווים להוסיף מוצרים בהקדם, כולל פירות וירקות טריים.
כמו כן, את המוצרים יש לאסוף בחנות הירקות שלנו, שוק הרדוף.
הדרך האופטימלית להזמין סיור היא דרך האתר, דרך התפריט העליון או דרך דף הבית.
הזמנה דרך האתר תבטיח השתתפות במקום ובזמן שנבחר. 
ההזמנה דרך האתר דורשת רישום קצר ותשלום מאובטח.
דרך אלטרנטיבית להרשם לסיור היא להתקשר לארנון, מנהל הסיורים, במספר הטלפון 052-7250000

קיבוץ הרדוף ממוקם בין חיפה לנצרת, סמוך לשפרעם. הקיבוץ הוקם ב-1982 ומונה כיום כ-600 תושבים מתוכם כ – 200 איש בעלי צרכים מיוחדיםמאז הקמת הישוב נוטלים חברי הישוב חלק בפעילות אנתרופוסופית- תפיסת עולם רוחנית מודרנית שייסד רודולף שטיינר בשוויץ.

בקיבוץ הרדוף צמחו פרויקטים ברוח האנתרופוסופיה: בעיקר חינוך ולדורף- גני ילדים ובית- ספר, ופרויקטים של שיקום וטיפול- פנימיית ילדים והוסטלים לנפגעי נפש ולאנשים עם מוגבלויותהאנתרופוסופיה, ניתן לומר בקצרה, עוסקת בקשר שבין ההתפתחות של המין האנושי והפלנטה של האדמה.

בחורף 2006 הוקם בקבוץ הרדוף מתקן ייחודי בארץ לטיהור מי הביוב של הקיבוץ בשיטה של טיהור ע"י "ערוגות קנים" (Reed Bed System).

העיקרון הוא למעשה ישומו של פילטר ביולוגי.

הביוב מועבר, או יותר נכון, מחלחל דרך מקטע בעומק של כ-1.2 מ' של חצצים בגדלים שונים. לאחר כמה שבועות מתפתחת אוכלוסייה של חיידקים ומיקרואורגניזמים שונים שהחומר האורגני שנמצא בתוך הביוב הוא למעשה המזון שלהם. אוכלוסיית החיידקים, בנוסף לזה שהיא מנקה את הביוב, גם שוברת ומשנה את המבנה וההרכב המולקולארי של המים לכזה שלא גורם לזיהום הסביבה אותם הם משקים.

שמה של השיטה "טיהור קנים" באה מתוך כך שבערוגות אלו, בתוך החצץ נשתל צמח הקנה המצוי, שבית הגידול הטבעי שלו הוא ביצות וגדות נחלים. צמח הקנה מצטיין בכך שהוא מעביר כמויות גדולות של חמצן אל מערכת השורשים שלו דבר שמקל על אוכלוסיית החיידקים לקבל חמצן בחלקים התחתונים של הערוגה ולבצע את מלאכתם.

המתקן נמצא בשטח של כ-18 דונם שהוא פארק לגידול צמחי בר וצמחים שמהווים חומר גלם לסדנאות השונות שבהרדוף.

לאחר שקיבלנו אישור מהמשרד לאיכות הסביבה ומשרד הבריאות, המים הללו מאושרים כיום להשקיה בתחומי הפארק ובמטע הזיתים

שער לאדם הינו מרכז קהילתי בינלאומי לפעילויות חינוך, אמנות ואקולוגיה, השואף לתת מענה למציאות המורכבת בין קהילות יהודיות וערביות בגליל וליצור תרבות משותפת.

מטרותיו של שער לאדם הן גישור בין הקהילות היהודיות והערביות, יצירת שותפות אמיתית וכנה בין תושבי הגליל ויצירת מקום מפגש שוויוני המאפשר מרחב דיון ופעולה למען מטרות משותפות, דרכן ניתן להדגיש את הזהות המשותפת בין המשתתפים ולאו דווקא את זו המבדילה, בעוד השוני בין הזהויות משמש ככלי להכרת הנרטיב השונה.

יחד עם זאת, שער לאדם-באב ל'ילאינסאן שואף לשנות מציאות של חוסר שוויון דרך פעילויות חינוכיות ופרויקטים המשותפים לגורמים ממסדיים, ציבוריים ופרטיים מתחומים שונים.

מאז החלה הפעילות בשנת 2002 ועד היום יזם מרכז שער לאדם – באב ל'ילאינסאן פעילויות רבות בדגש השותפות היהודית-ערבית בתחומים: חקלאות, תיאטרון קבוצתי, לימודי שפות, קבוצת נשים, סדנאות יצירה, הפעלת מתנדבים מהארץ ומחו"ל, תיאום ופיתוח מוניציפאלי, פעילות בין דתית ואירוח קבוצות. כל הפעילויות והיוזמות באות מתוך הבנה שרק חשיבה חדשה ושלמותית הכוללת את תחומי החיים השונים ואשר שמה במרכז את התפתחות האדם, הקהילה והקשר לסביבה וטבע, תסייע לשיפור ניכר ביכולתנו להכיר ולהבין את האחר מנקודת מבטו ותוביל אותנו בדרך של צמיחה. למידע נוסף על פעילות מרכז שער לאדם-באב ל'ילאינסאן ניתן לבקר
באתר האינטרנט:
adam-insan.org.il

(מיוונית: "אנתרופוס" = אדם, "סופיה" = חכמה), המכנה את עצמה "מדע הרוח", היא תורה רוחנית שפיתח וגיבש רודולף שטיינר בתקופה שבין שלהי המאה ה-19 לאמצע שנות העשרים של המאה העשרים. האנתרופוסופיה מסבירה את האדם והעולם, וקשרי הגומלין שבניהם מנקודת מבט, שלטענתה, הוליסטית, ומתוך תפיסה שהקשר שהאנושות זקוקה לכונן כיום עם הרוח הוא על בסיס בחירה חופשית ומודעת, מתוך "הבנה של העולמות העליונים". העיסוק האנתרופוסופי נוגע בתחומים רבים, החל מתורת הנסתר והדרך לידע האדם על פיה, דרך פסיכולוגיה, דתות, חינוך, חקלאות, ביולוגיה, וכלה באדריכלות ובהגות בתחום המשטר המדיני.

גן הבית הוא שדה ירקות אורגני ביו דינאמי, מגדלים את כל סוגי ירקות העונה, עצי פרי, כרמי זיתים ודבורים.

סה"כ עובדים בשדה כ - 25 איש.

לצד הצוות והמתנדבים עובדים גם חברים מהוסטל "חירם" שעברו משבר נפשי והגיעו לתקופת שיקום.

כמות מתנדבים - עד 12 אנשים. אין צורך בהכשרה או ניסיון קודם.
ניתן להגיע לתקופה של מינימום שבועיים ומקסימום חודש וחצי.
העבודה היא בחוץ, בכל מזג אויר, ובכל עבודות השדה - שתילה, עישוב, קטיף ואריזה.

הלינה בשטח באוהלים גדולים של עד 3 אנשים באוהל, יש אוהל לבנים ואוהל לבנות.
במקום חשמל ומים טובים לשתייה, מטבח וציוד לבישול, מקרר, תנור אפייה, כירת גז וקומקום חשמלי.
במקום שירותים ומקלחת ואינטרנט אלחוטי

ארוחת בוקר גדולה בשעה תשע וחצי עם כל העובדים.
ארוחת צהריים וערב - בישול עצמי, אנחנו מספקים את כל המוצרים למעט מוצרי חלב ובשר.

אם ברצונכם להתנדב איתנו, אנא פנו ללוטם

אימייל - sw.premsaya@gmail.com

טלפון – 054-3362344

לאחר פנייתכם אנו נשלח דפי מידע נוספים על נהלי המקום ואיך להגיע.

טליה

אחת החוויות היותר מהנות בימי שבת עם הילדים. חשיפה לגידול אורגני. סיור ברפת הכוללת האכלת הפרות, סיור בלול , ובגן הירק.... אוספים את הביצים מהלול האורגני, את הירקות מהשדה האורגני....והולכים למיטבח להכין חביתות, סלט ירקות גדול, ופיתות בטאבון בואו והמליצו

רון

היה תענוג לסייר ברפת, בלול ובגן הירק בהרדוף. ארנון הדריך באהבה וסבלנות. גם הילדים הקטנטנים נהנו. מומלץ ביותר!

לירן, ליאת ועידו

רצינו להודות לארנון על יום שבת נפלא בחווה! התחלנו בתה צמחים וחטיפי אנרגיה, המשכנו בסיור במתקני החליבה, הכנת תערובת לפרות, האכלת הפרות והעגלים, האכלת התרנגולות ואיסוף ביצים, ובסוף הכנת ארוחת בוקר מירקות שקטפנו בגינת הירק והביצים הטריות שאספנו מהלול. הסיור היה חוויתי, לימודי, טעים, וכייף אמיתי. הילדים השתתפו ונהנו מאוד (וגם אנחנו!). מומלץ בחום, ולבטח נחזור שוב!

מיטל שלם

הגענו בעקבות המלצה של חברים בחג הפסח והיה פשוט נהדר. הגענו מהמרכז עם הילדים וכל כך נהנו. החלק השני של הסיור בגינה האורגנית בשילוב ארוחה קלה מכל הירקות שקטפנו בגינה מאוד מומלץ. 3 שעות של ניתוק מוחלט מהמרכז לנופים מדהימים ושקט. תודה מיוחדת לארנון ולנעמה

לואי סלמאן

השנה התחברו חג הפסח והפסחא באותו המועד לכן החלטתי לצאת לטיול ולבחור פעילות מבין מגוון הפעיליות המוצעות ברחבי הארץ, הבחירה בסיור ברפת ובשדה של קיבוץ הרדוף הייתה מוצלחת ביותר, ארנון קיבל אותנו ביחד עם יתר המטיילים בחיוך ובצ'אי בלד (תה צמחים טעים ביותר) אחרי שעה וחצי של סיור ברפת עם מגוון פעיליות למבוגרים ולקטנים המשכנו לעוד שעה וחצי של סיור בשדה שכלל הסברים על החקלאות האורגנית והסתיים בקטיף ירקות והכנת ארוחה אורגנית למהדרין. זו הייתה חוויה מדהימה שלא נשכח תודה רבה

דודו

היינו בחוה"מ סוכות. זכינו לפגוש אנשים, שמעטים כמוהם ישנם בארץ. מעתירים חום ורצון ללמד, סבלניים ובעלי המון ידע. הילים החל מגיל ארבע ועד 14, כולל המבוגרים נהנו עד אין קץ. היה לנו ממש נפלא, מתכננים לשוב באביב. תודה רבה

ניר כספי

באנו שלוש משפחות, ארנון המדריך קיבל אותנו בחום וגישה מאוד טובה לילדים בכל הגילאים והפעיל אותם למשך של כשעתיים גם אנו המבוגרים לא השתעממנו ולמדנו הרבה על החקלאות האורגנית. הילדים מאוד התרגשו ולא הפסיקו לדבר על הפעילות כל הדרך הביתה וגם למחרת בגן. טעמנו, למדנו ונהננו. תודה מכל הלב.